نرم افزار قرآنی به همت کانون اخلاص قائمشهر در آستانه عید غدیر رونمایی شد
نرم افزار قرآني به همت کانون اخلاص قائمشهر در آستانه عيد غدير رونمايي شد
با حضور عضو مجلس خبرگان رهبری:

نرم افزار قرآنی به همت کانون اخلاص قائمشهر در آستانه عید غدیر رونمایی شد

نرم افزار قرآني با عنوان «اخلاص 1» به همت کانون فرهنگي هنري اخلاص مسجد اميرالمومنين قائمشهر در آستانه عيد سعيد غدير خم با حضور آيت الله معلمي، عضو مجلس خبرگان رهبري و مسئولان ديگر رونمايي شد.
شناسه خبر : 29233 تاریخ انتشار : ۶ مرداد ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۴۸

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از استان مازندران: نرم افزار قرآنی با عنوان «اخلاص 1» به همت کانون فرهنگی هنری اخلاص مسجد امیرالومنین قائمشهر و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر، موسسه فرهنگی هنری شفق، امروز چهارشنبه (6 مرداد) با حضور آیت الله «علی معلمی»، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه این شهر، رونمایی شد.

 

آیت الله معلمی طی سخنانی در این آیین رونمایی گفت: قرآن بدون تردید یکی از بهترین معلم های انسان ها در طول تاریخ است.

 

وی اظهار کرد: بهره گیری از کلام وحی مختص به زمان و سن خاصی نیست چرا که راهنمای هر بشری در هر سن و شرایطی است و باید از این مهم به بهترین صورت، بهره گرفت.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی مساجد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد، این مراکز برای ادامه وظایف خویش باید از روش های دیگر بهره ببرند.

 

وی ابراز کرد: یاری و پناه بردن به خدا در شرایط سخت و مشکلات زندگی می تواند راه حلی برای رهایی از گرفتاری ها باشد.

 

امام جمعه قائمشهر گفت: دشمنان از ابزار تبلیغاتی مختلفی برای دور کردن جوانان و نوجوانان از دین و خدا استفاده می کنند اما باید از ابزار مناسب برای مقابله با آنها، استفاده کرد.

 

«عباس  زارع»، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این آیین طی سخنانی ضمن تبریک پیشاپیش عید غدیر گفت: بیش از 25 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور وجود دارند که از این تعداد یکهزار و 176 کانون فهما در استان مازندران، قرار دارند.

 

وی به درخشش کانون های فهما دیار علویان در سطح کشور اشاره کرد و افزود: کانون فرهنگی هنری شهید گرائیلی از قائمشهر به عنوان کانون کارآفرین و کانون  امام زمان اطرب نکا به عنوان کانون فن آوری انتخاب شدند.

 

زارع تصریح کرد: همچنین دو کانون فهما در مازندران، کانون های شایسته تقدیر در سطح کانون های کشور در سال 99 شدند که بیانگر عزم جدی و تلاش زیاد آنها برای افتخارآفرینی های بیشتر است.

 

وی اظهار کرد: نرم افزار قرآنی که توسط کانون اخلاص قائمشهر، تولید شده می تواند تسهیل گر بسیاری از کارها و موجب سوق دادن جوانان و نوجوانان به کلام وحی باشد.

 

حجت الاسلام «رجب نعمتی قرا»، سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران نیز در این آیین به ارائه فعالیت های کانون های فهما دیار علویان و عزم جدی آنها برای کسب رتبه های بالا در سطح کشور در زمینه های مختلف هنری، اجتماعی، فرهنگی، قرآنی و ... پرداخت.

 

«عیسی مدانلو»، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائمشهر و «علیرضا مومنی»، کارشناس مسئول ساماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران نیز در این آیین مختصری از فعالیت های کانون های فهما در شهرستان و استان را ارائه دادند.

 

گفتنی است، نرم افزار قرآنی با عنوان «اخلاص 1» شامل پنج قسمت شامل بخش اول با محتوای کرسی های تلاوت شامل شامل آلبوم عکس فیلم تلاوت و سخنرانی خبرنامه، زندگی نامه آیت الله معلمی، عضو مجلس خبرگان رهبری، بخش دوم با محتوای بانک محتوای قرآنی شامل قرائت ترتیل قرآن کریم با ترجمه گویای استاد انصاریان، قرآن کریم تمام صفحه به خط عثمان طه با نکات منتخب و توضیحات صفحه و ترتیل خوانی استاد منشاوی و استادپرهیزگار، بخش سوم  شامل متن نهج البلاغه و ترجمه بصورت pdf سازگار با سیستم ویندوز، بخش چهارم شامل قرآن کریم با 18 ترجمه فارسی بصورت pdf و بخش پنجم شامل سلیمانی ها است.