22 باب کانون فرهنگی هنری در استان مازندران مزین به نام و القاب مولود کعبه است
22 باب کانون فرهنگي هنري در استان مازندران مزين به نام و القاب مولود کعبه است

22 باب کانون فرهنگی هنری در استان مازندران مزین به نام و القاب مولود کعبه است

کانون هاي فهما مازندران به ويژه 22 کانون ملقب به نام و القاب امام علي در تکاپوي برگزاري جشن ولادت اميرالمومنين، مولود کعبه با برنامه هاي ارزشي و تاثيرگذار هستد تا سيره آن امام همام در جامعه به خوبي، ساري و جاري شود.
شناسه خبر : 25516 تاریخ انتشار : ۴ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۰:۲۸

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از استان مازندران: یکهزار و 176 کانون فرهنگی هنری در دیار علویان، وجود دارند که از این تعداد 22 کانون فهما به نام امام علی و القاب آن امام همام، مزین شده است.

 

بر اساس این گزارش: تمامی کانون های فرهنگی هنری به ویژه کانون های فهما که نام امام اول شعیان و القاب آن حضرت را دارند با تدارک برنامه های متنوع جهت آشنایی اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان به بیان ویژگی های آن حضرت، اقدام می کنند تا سیره آن امام همام در جامعه به خوبی، ساری و جاری شود.

 

این گزارش می افزاید: جشن ولادت مولود کعبه با سخنرانی اکبری و مولودی خوانی محسن رامشگر به همت کانون فرهنگی هنری امام سجاد مسجد امامزاده سیدعابدین قائمشهر در ساعت 18 چهارشنبه (6 اسفند) با رعایت پروتکل های بهداشتی یکی از فعالیت های کانون فهما استان مازندران است.

 

این گزارش ادامه می دهد: جشن میلاد علی ابن ابیطالب با سخنرانی حجت الاسلام «مهدی اصغرزاده» و مولودی خوانی سید مهدی مسلمی در غروب(6 اسفند)، یکی از فعالیت های کانون فرهنگی هنری موسی بن جعفر بی بی سر روضه بابلسر به شمار می آید تا گوشه ای از ارادت مردم دیار علویان به ویژه کانون های فهما را تبیین کند.

 

گفتنی است، نخستین حکومت شیعه در ایران در استان مازندران،  تشکیل شد و این استان، اولین پایگاه اسلامی و شیعه دوازه امامی است بنابراین این دیار به دیار علویان معروف است و اعضای کانون های فرهنگی هنری این دیار به برگزاری مناسبت های مذهبی برای خاندان عصمت و طهارت به وِِِِیژه امام علی، علاقه ویژه دارند.